VARİS TEDAVİSİ

VARİS NEDİR?

Varis daha çok kadınlarda rastlanan estetik ve sağlık yönünden ciddiye alınması gereken bir hastalıktır.

Toplardamarların genişlemesi ve şişmesine varis denilmektedir. Vücudun en çok basınç altında kalan bölgesi olan bacakların alt kısımlarında görülmektedir. Varisi olan kişilerde gece krampları, bacaklarda ağrı, şişlik olmaktadır. Kadınlarda hamilelik dönemi ve yoğun, ayakta kalınan dönemlerde şikayetler artmaktadır.

Varisler bilimsel olarak çaplarına göre çeşitli derecelerde olabilmektedir. İleri derece varislerde şikayetler de artmaktadır. 1. Derece varisler genellikle çok fazla ağrı şikayeti yapmamasına rağmen daha çok estetik sorunlar yapmaktadır. Çok ileri derecede varislerde varis çevresinde renk değişikliği, siyaha yakın renklenmeler de olabilmektedir.

Varis hastalarının dikkat etmesi gerekenler!

Bayanlar için özellikle çok yüksek topuklu ayakkabı giymemek önemlidir.

Sıcak varis hastalarına iyi gelmez. Çok sıcak suda banyo, sauna, hamam, kaplıca gibi ortamlardan uzak durmak gerekmektedir.

Uzun süre ayakta kalmak ağrıyı ve şişliği arttırır.

Çok dar kıyafetler şikayetleri artırır.

Fazla kilo dolaşım bozukluğunu arttırır, dengeli beslenme ve kilo verme şikayetleri azaltır.
Tedavi; varis çorapları, lazer ya da cerrahi olarak yapılabilmektedir.

Uyguladığımız Tedavi Yöntemi
Kliniğimizde Akupunktur tedavisi ile genel olarak vücudumuzdaki enerji kanallarında (Meridyen) dengelenme tedavisi yapılmaktadır.
Bu enerji kanallarındaki dengesizlik birçok rahatsızlığa yol açabilir.
Dolaşım bozukluğu sebebi ile oluşan varis için Akupunktur tedavisi faydalı olmaktadır.
Akupunktur tedavisi dolaşımı düzenleyip, varisten dolayı oluşan ağrı , şişlik ve rahatsızlıkl hissini azaltmaktadır.

Yasal Uyarı

BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLERNDİRMEK AMACI İLE HAZIRLANMIŞTIR. SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇBİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VE TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. SİTE İÇERİĞİNİN BU ŞEKİLDE TANI VE TEDAVİ AMACI İLE KULLANIMINDAN DOĞACAK TÜM SORUMLULUK ZİYARETÇİYE AİTTİR.SİTE İÇERİĞİ Uzm. Dr. Ebru AKÇAKANAT tarafından yazılmış, kendi kliniğindeki yöntemleri içermektedir. Bu site bilgilerinin birebir kopyalanması YASAL OLARAK SUÇTUR.

Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıpta aynı hastalık/rahatsızlık için farklı yöntemler kullanılabilir. Uygulanılan yöntemler ve tedavi şekilleri ile ilgili sonuçlar; kişinin durumuna, rahatsızlığının sürecine, yaşına, tedavi uyumuna vb. gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dolayısı ile hiçbir hastalık tedavisi için tıp bilgilerimiz gereği de sonuç garantisi verilemez. Siteden alınan her bilginin mutlaka doktoruna danışarak kullanılması gerekmektedir.

"Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."