ALKOL BAĞIMLILIĞI TEDAVİSİ

Kliniğimizde bağımlılıklarınızdan kolayca kurtulmanız için Manyetik Alan Dengeleme Tedavisi yapılmaktadır.
Neo-clinics bünyesinde yaptığımız tedaviler ile birçok zararlı alışkanlık ve bağımlılıklarınızdan kolayca kurtulabilirsiniz.
ALKOL BAĞIMLILIĞI

Alkol sosyal kullanımı da olan bir madde olduğu için alkol kötüye kullanımı veya bağımlılığnın geliştiğini kabul etmek zaman alabilir. Alkol kullanan birçok kişi sosyal kullanım düzeyinde alkol kullanımına devam ederken, bazılarında alkol kötüye kullanımı ve alkol bağımlılığı gelişmektedir. Alkol bağımlılığı zaman içinde gelişen bir hastalıktır. Alkol bağımlılığı hem kişi için hem de ailesi ve yakınları için yıkıcı etkisi olan bir hastalıktır. Fiziksel ve ruhsal sorunların yanı sıra kişilerde iş gücü kaybı, maddi ve manevi kayıplara yol açmaktadır. Alkol bağımlılığı olan kişi giderek ailesi, çocukları, yakınları ile birlikte geçirdiği zamanı azaltmaktadır. Alkol bağımlısı olan kişi; alkol kullanımı ile yaşadığı sorunları, günlük stresini, bazen farkında bile olmadığı bilinçaltı durumlarını aşmak için alkolü araç olarak kullanmaktadır. Çoğunlukla alkol bağımlısı olan kişinin eşi, çocukları, anne-babası, çalışma arkadaşları sorunu daha çabuk farketmektedir. Bu nedenle tedavi talebi çoğunlukla önce aile üyeleri tarafından gelmektedir. Alkol kullanımı ile ilişkili sorunlar arttıkça ve alkol bağımlısı olan kişi alkol kullanımı ile yaşadığı sorunlar arasında bir bağ kurdukça kendi de tedavi arzusu duymakta ve tedaviye başvurmaktadır. Alkol bağımlılığı tedavisi kişinin arzusu olmadan gerçekleşemeyecek bir tedavi olduğu için, alkol kullanım sorunu olan kişinin bırakma arzusunun olması gereklidir. Bağımlılık tedavisinin en önemli kısmı kişinin sorunlarını aşmakta Alkolü kullandığını kabullenmesi gelmektedir. Alkol bağımlılığı tedavisi bütünsel bir yaklaşım gerektirir. Fiziksel olarak Alkolden arınma-Detoks ve Psikolojik destek tedavisinin mutlaka beraber yapılması gerekir.

Uzm. Dr. Ebru AKÇAKANAT Klinik Mikrobiyoloji ve Akupunktur Uzmanı


ALKOL BAĞIMLILIĞI TEDAVİSİ
TEDAVİYE HAZIRLIK:
Manyetik alan dengeleme terapileri kişinin sıkça kullandığı alkol tipi üzerinden yapılır.
İlk tedaviye gelmeden önce yanınızda en çok tükettiğiniz alkol grubu hangisi ise onu getirmeniz gerekmektedir.
Birden fazla çeşitte alkol tüketiyorsanız bu çeşitlerden karıştırarak getirmeniz yeterlidir.
Manyetik alan dengeleme tedavisi öncesi BOL SU İÇMEYE başlamanız önemlidir.
Bu tedavi boyunca da bir detoks işlemi olacağından bol su içmeye en az
3 hafta devam edilmesi gerekmektedir.
ALKOL BAĞIMLILIĞI TEDAVİSİ
Tedavi süreci ve seans sayısı kişinin tükettiği alkol miktarına, bağımlılığın şiddetine göre değişir.
Tedaviler 45. dk sürer.
İlk tedaviden 4 gün sonra 45 dakikalık seansı daha yapılır.
Kişinin durumuna göre seans sıklığı ayarlanır.
Tedaviniz bittiğinde sizin için Homeopatik bir ilaç hazırlanır. (sprey için de hiçbir yan etkisi olmayan, alkol ihtiyacınız olduğu anda kullanabileceğiniz bir sıvıdır. ilk 3 hafta için destek olarak kullanılabilir. )
Alkol bağımlılığı çoğunlukla bütünsel tedavi edilmesi gereken bir süreçtir. 2 seanslık detoks süreci ile beraber birçok alkol bağımlılığı olan kişide tedaviye destek olarak Manyetik Alan Dengeleme sistemi ile kişinin psikolojik durumunun da tedavi edilmesi gerekmektedir. Psikolojik destek ve tedaviyi tamamlamak için de haftada 1 ya da 2 kez olan seanslarla kişilerin bu süreci çok kolay atlattığı görülmektedir.

 

 

 

SİGARA BAĞIMLILIK TEDAVİSİ
TEDAVİYE HAZIRLIK:
Sigara tedavisi için kliniğimize geldiğinizde size bir tüp verilecektir. İçtiğiniz sigara ne ise onu son kez içip tüpe izmaritini koymanızı isteyeceğiz.
Birden fazla çeşitte sigara tüketiyorsanız kliniğimizde hazırlanmıoş olan karışım sigaralar da tedaviye eklenmektedir.
Manyetik alan dengeleme tedavisi öncesi BOL SU İÇMEYE başlamanız önemlidir.
Bu tedavi boyunca da bir detoks işlemi olacağından bol su içmeye en az
3 hafta devam edilmesi gerekmektedir.
TEDAVİ
Çoğunlukla (%95 oranında) 1 seanslık bir tedavi yeterli olmaktadır. Tedaviler 45. dk sürer.
İlk tedaviden sonra eğer herşey yolunda ise ek başka bir seansa ihtiyaç yoktur. Ancak zorlanıyorsanız 45 dakikalık bir destek seansı da gerekebilir.

GIDA BAĞIMLILIĞINI SİLME TEDAVİSİ

KİLO VERME PROGRAMI
Kilo verme amaçlı olarak, kişinin ihtiyaçlarına göre rezonans terapilerinin birkaç formunu birlikte kullanıyoruz. Bunlardan ilki rezonans terapilerinin sigara bırakma ve gıdalara karşı olabilen bağımlılıklara yönelik, NEO.Clinics merkezlerine özgü formudur. Bu işlem kişide bağımlılık ve benzeri bir durum yaratan maddelere karşı uygulanan ve o maddeye özgü elektromanyetik frekansların vücuttan "silinmesi" olarak anlatılabilecek bir işlemdir. Yapılan işlem kısaca gıdalar üzerinden uygulanan bağımlılık terapisidir. Bu terapi KARBONHİDRAT gurubu gıdalar üzerinden yapıldığında iştah azalır, kişi kolayca doymaya başlar. Kişinin yedikleri çok da büyük çaba sarfetmeden, otomatikman azalır.
Kişinin şeker ve şekerli gıdalara karşı bir bağımlılığı varsa aynı şekilde ŞEKER grubunun elektromanyetik frekansının vücuttan silinmesi işlemi yapılabilir.
Bu tedavi ile kişi bağımlı olduğu gruba karşı vücudundaki o yiyecek grubunun karşılığındaki frekans seviyesi silindiğinden iştahı azalır. O yiyecek grubuna karşı bağımlılığını kaybeder. Kilo vermesi kolaylaşır.

TEDAVİYE HAZIRLIK:
Manyetik alan dengeleme tedavisi öncesi BOL SU İÇMEYE başlamanız önemlidir.
Bu tedavi boyunca da bir detoks işlemi olacağından bol su içmeye en az
3 hafta devam edilmesi gerekmektedir.
GIDA BAĞIMLILIĞINI SİLME TEDAVİSİ
Çoğunlukla 2 seanslık bir tedavi ile başlanır. Tedaviler 45. dk sürer.
İlk tedaviden 4 gün sonra 45 dakikalık seansı daha yapılır.
Kişinin durumuna göre, verilmesi gereken kiloya, bağımlılık durumuna göre süreç ve tedavi planlanır.
Tedavi sonrası bağımlılık olan gıdaya karşı iştah azalır. Ancak yine de bu tedaviye başladığımız kişiden 3 hafta boyunca bağımlılık yaşadığı gıdayı hiçbir şekilde tüketmemesini istiyoruz.
Ancak kişi bağımlı olduğu gıdayı iştahı olmasa da bir şekilde tekrar az da olsa tüketirse o rezonans seviyesini tekrar vücuduna aldığı için tekrar kürler gerekebilir.


Yasal Uyarı

BU SİTE KİŞİLERİ BİLGİLERNDİRMEK AMACI İLE HAZIRLANMIŞTIR. SAĞLIK HİZMETİ VERMEMEKTEDİR. SİTEDEKİ BİLGİLER HİÇBİR ŞEKİLDE HASTALIKLARIN TANI VE TEDAVİSİNDE KULLANILMAMALIDIR. SİTE İÇERİĞİNİN BU ŞEKİLDE TANI VE TEDAVİ AMACI İLE KULLANIMINDAN DOĞACAK TÜM SORUMLULUK ZİYARETÇİYE AİTTİR.SİTE İÇERİĞİ Uzm. Dr. Ebru AKÇAKANAT tarafından yazılmış, kendi kliniğindeki yöntemleri içermektedir. Bu site bilgilerinin birebir kopyalanması YASAL OLARAK SUÇTUR.

Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kabul etmiş sayılır. Tıpta aynı hastalık/rahatsızlık için farklı yöntemler kullanılabilir. Uygulanılan yöntemler ve tedavi şekilleri ile ilgili sonuçlar; kişinin durumuna, rahatsızlığının sürecine, yaşına, tedavi uyumuna vb. gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Dolayısı ile hiçbir hastalık tedavisi için tıp bilgilerimiz gereği de sonuç garantisi verilemez. Siteden alınan her bilginin mutlaka doktoruna danışarak kullanılması gerekmektedir.

"Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz."